Czy istnieje uczulenie na zimno?

Czy istnieje cos takiego jak uczulenie na zimno? Gdy na dworze jest zimno dostaję jakieś bąble na twarzy, dłoniach i nogach, twarz mi puchnie, a dłonie i nogi niesamowicie mnie swędzą. Po upływie ok. 30minut w ciepłym pomieszczeniu na twarzy uczulenie znika. Od czego to może być? Czy to może być od leków? Od dwóch lat biorę Euthyrox, od 3 miesięcy biorę Depralin na depresję. Alergię zauważyłem jakieś 3 tygodnie temu.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to być objawy pokrzywki, powodowanej niska temperatura, wskazana wizyta u alergologa.
Pozdrawiam