Czym spowodowany jest zawyżony wynik GGTP?

Mam ggtp ponad 140 czy może to być spowodowane zażywaniem leku Rifampicyna TZF 300 mg ? Zażywałem go przez 6 tygodni po operacji . Skończyłem 2 tygodnie temu. Lekarz mi mówi że nadużywam alkoholu a tak nie jest bo przy mojej chorobie musiałbym być idiotą. Ale czy po tym leku jest możliwe żeby aż tak dużo przekroczyło normę? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jest możliwe lecz nalezy oznaczyć ponownie i zobaczyć czy maleje czy rośnie jaka jest zmiana jeżeli nadal podwyższone wtedy diagnostyka