Daltonizm wykryty w trakcie badań profilaktycznych

Mam pytanie Jestem w trakcie badan profilaktycznych. Podczas badan u "okulisty" pani stwierdzila daltonizm po 3 karteczkach gdzie w kregu kolorow wyznaczam cyfre itd Zle odp. na dwa i jedno dobrze noo taak Wrociwszy do domu wykonalem sobie testy dostepne w internecie gdzie wyniki oscylowaly w granicy 25/30 To jak w koncu z tymi kolorami dodam ze nigdy nie miałemi nie mam z nimi problemu az nagle łaskawa pani tak stwierdza Udalem sie do innego specjalisty ktory nic nie wykazal. Pozdrawiam

Są trzy rodzaje ubytków kolorystycznych,oraz różne testy których się używa w gabinetach. Najbardziej popularny to test Ishihara 38 tablic,z opd. instrukcją. Wykrywa większość ubytków. Dokładniejsze testy barwne to np test Hue-100,dostępny w Klinikach okulistycznych. Czy ma Pan ubytek czy nie ja nie wiem. Trzeba zbadać.Pozdrawiam