Dawkowanie leku na PCOS przy nadwadze

Dzień dobry,lekarz zdiagnozował u mnie PCOS, ale można uznać,że leczyłam przez wiele lat nieświadomie antyokncepcją. Walczę z otyłością,która dotychczas utrzymywała się na jednym poziomie(nie nie tyłam,nie chudłam),ale ostatnio przytyłam i teraz 161/78. Lekarz przepisał mi metformax 500, ale zgubiłam kartkę z dawkowaniem.Mówił żeby zwiększyć dawkę,ale nie pamiętam z jakiej na jaką i po jakim czasie. Nie planuje ciąży. Jak dawkować lek? Muszę zacząć brać,a kolejka do lekarza dłuuga,ponad m-c...

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do lekarza ale nie na wizytę tylko poprosić o wyciągnięcie karty i udać się razem z innym pacjentem aby lekarz mógł powtórzyć to co zalecił.

Witam,

Proponuję udać się ponownie do przychodni i poprosić o ponowne przepisanie dawkowania leku.
Dodatkowo radziłabym zwrócić uwagę na stosowaną dietę i wyeliminowanie ewentualnych błędów żywieniowych oraz aktywność fizyczną, które są pomocne w zwalczaniu nadwagi i otyłości również u osób ze zdiagnozowanym zespołem PCOS.

Pozdrawiam
Daria Ratajczak