Decubitus mucosae ac metaplasia pseudopylorica glandularum focalis cholecystitis chronica levi gradu w wyniku badania

proszę o przetłumaczenie decubitus mucosae ac metaplasia pseudopylorica glandularum focalis cholecystitis chronica levi gradu cum adenomyosi z góry dziękuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odleżyna śluzówki z metaplazją (zamiana jednego nabłonka dojrzałego w drugi dojrzały) rzekomoodźwiernikową gruczołów ogniskowa. Przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego stopnia małego z gruczolakomięśniakowatością.