Decyzja o rozpoczęciu współżycia z prezerwatywą a ryzyko ciąży

Witam, od pewnego czasu zaczęliśmy się kochać z moją dziewczyną. Ja mam 19 lat, a ona 17. Robiliśmy to już 2 razy z prezerwatywami durex extra save. Wyliczaliśmy dni płodne, patrzyliśmy ilość śluzu i kochaliśmy się w dni niepłodne, oraz wytrysk następuje zawsze tuż po wyjęciu go całkowicie z pochwy. Moje pytanie brzmi, czy istnieje prawdopodobieństwo że możemy zaliczyć wpadkę przy tego typu obliczeniach, prezerwatywie i wytrysku poza pochwą?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Jeżeli prawidłowo wyliczyli Państwo dni niepłodne (chodzi o dni po owulacji czyli bezpośrednio przed krwawieniem miesiączkowym) to nie ma możliwości zapłodnienia. Pozostałe metody antykoncepcji stosowane jednocześnie zmniejszają w znacznym stopniu prawdopodobieństwo ciąży ale nie eliminują go całkowicie.