Dehydratacja oraz obniżenie wysokości krążka m-kręgowego
opis rezonansu: L5/S1: Dehydratacja oraz obniżenie wysokości krążka m-kręgowego. Dość duża szerokopodstawna, dokanałowa paracentralno-prawoboczna protruzja krążka m-kręgowego z asymetrycznym uciskiem na worek oponowy i spłyceniem prawego zachyłka bocznego. Dyskogenne ograniczenie obu otworów mkręgowych. Stenoza centralna kanału kręgowego- wymiar strzałkowy 10mm. W uwypuklonym fragmencie krążka widoczna niewielka, koncentryczna strefa pęknięcia pierścienia włóknistego.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości wskazują na zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową. Wynik powinien zostać oceniony w oparciu o szczegółowe dane kliniczne przez specjalistę neurologa oraz neurochirurga.