Delikatne bóle podbrzusza w 34. tygodniu ciąży

witam,mam pytanie jestem w 34tyg ciazy od kilku dni mam delikatne bolesci podrzusza trwaja kilka sekund czasem minut i przypominaja miesiacke jest ontwardy i napiety czasem bola mnie nogi przy posladkach i narzadach zauwazylam tez ze stolec jest czarny aktualnie biore lueine do pochwowo 1x1 czy to moze byc sygnal do porodu?

Witam. Opisane skurcze to najprawdopodobniej tzw. skurcze przepowiadające zwiastujące niedługi poród. Pojawienie się czarnego stolca jest natomiast sygnałem alarmującym i może świadczyć o krwawieniu z przewodu pokarmowego (czarny stolec może pojawić się również w czasie suplementacji żelaza). Powinna Pani zgłosić się do ginekologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie.