Bóle w podbrzuszu w 26 tygodniu ciąży

Jestem w 26 tyg ciąży. Od paru dni mam bóle z lewej strony w podbrzuszu. Bóle przypominają skurczowe i w danej chwili nie mogę nawet ruszyć nogą. Ostatnio usg wykazało obecność notvh w lewej tętnicy macicznej, czy może mieć to związek ?

Witam. Opisane objawy mogą być wynikiem pojawienia się tzw. skurczy przepowiadających którym nie towarzyszy jednak pojawienie się akcji porodowej. Tego rodzaju skurcze są wynikiem przygotowywania się macicy do właściwego porodu.