Delikatne okołooskrzelowe zagęszczenia zapalne w polu przysercowym prawym

zdjecie RTG klp p-a wskazuje delikatne okołooskrzelowe zagęszczenia zapalne w polu przysercowym prawym. CIeń srodkowy w normie. Co to oznacza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opis sugeruje, że ostatnio przebyta infekcja dolnych dróg oddechowych (mogła być skompoobjawowa lub bezobjawowa) dotyczyła opisanego w badaniu regionu przysercowego. Zapalenie to wywołało powstanie zmian w miąższu płuc, widoczne na zdjęciu. Jeśli w tej chwili jest Pan/Pani zdrowy to prawdopodobnie nie ma powodów do niepokoju. Aby jednoznacznie to stwierdzić powinien Pana zbadać lekarz rodzinny lub lekarz zlecający badanie RTG klatki piersiowej.