Pola płucne z obecnością okołooskrzelowych zagęszczeń zapalnych

Opis badania RTG klatki piersiowej: Przepona prawidłowo ustawiona. Jamy opłucnowe wolne. Pola płucne z obecnością okołooskrzelowych zagęszczeń zapalnych, bez uchwytnych świeżych zmian ogniskowych. Cień środkowy w normie. Zrost osierdziowo - opłucnowy na L zarysie serca. Czy wymagana jest hospitalizacja i dalsza diagnostyka? O czym może świadczyć powyższy wynik?

Witam! Okołooskrzelowe zagęszczenia są wyrazem toczącego sie obecnie, lub przebytego w okresie ostatnuch kilku tygodni zapalenia oskrzeli. Zmiany raczej nie wymagają hospitalizacji, aby stwierdzić to jednoznacznie niezbędne jest jednak pełne badania kliniczne. Zrost osierdziowo-opłucnowy na lewym zarysie serca jest natomiast wynikiem przebytego w przeszłości stanu zapalnego.