Pola płucne o wzmożonym przywnękowo rysunku płucnym z plamkowymi i smużkowatymi zagęszczeniami
Prosze o wyjasnienie opisu zdjecia rtg."Spłycenie prawego kąta p-żebrowego, slad płynu? zrost? Pola płucne o wzmożonym przywnekowo rysunku płucnym z plamkowymi i smużkowatymi zagęszczeniami. Zgrubienie opłucnej w miedzyplucu małym prawego płuca. Cienie wnęk zadarte, nieżytowe. Cień srodkowy w normie.Objawy dziecka to tylko goraczka dochodzaca do 40 st. Dziecko jest 6 dni po operacji wglobienia jelita, wypisane na 3 dobe, i 2 godz po wypisie dziecko zaczelo wysoko goraczkowac.

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podany wynik wskazuje na zapalne tło objawów. Koniecznie proszę skonsultować wynik badania z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko i wdroży właściwe leczenie. Najpewniej konieczna będzie antybiotykoterapia.