Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu
Witam! Otrzymałam wynik z badania RTG klatki piersiowej. Treść jego to: pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu. Proszę o interpretację tego wyniku, czy mam powody do niepokoju? Dziękuję i pozdrawiam. Zenona.

KOBIETA, 65 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Wzmożony rysunek płucny może być spowodowany niewydolnością oddechową. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.