Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu

Witam! Otrzymałam wynik z badania RTG klatki piersiowej. Treść jego to: pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych, o wzmożonym rysunku zrębu. Proszę o interpretację tego wyniku, czy mam powody do niepokoju? Dziękuję i pozdrawiam. Zenona.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wzmożony rysunek płucny może być spowodowany niewydolnością oddechową. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Proszę udać się do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.