Co znaczy wzmożenie rysunku okołooskrzelowego z przymgleniem miąższu?
Witam, mam 18 lat i jestem kobietą. Serdecznie proszę o interpretację wyników Rtg klatki piersiowej : W dolnym polu płuca prawego wzmożenie rysunku okołooskrzelowego z przymgleniem miąższu, przy zgodnych danych klinicznych obraz zmian zapalnych. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych. Kąty żebrowo-przeponowe wolne. Cień sercowo-naczyniowy w normie.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Może to oznaczać zapalenie płuc - interpretacja wyniku zależy od Pani stanu klinicznego, dlatego ten wynik powinien zobaczyć lekarz, który zlecił badanie.