Delikatnie różowe zabarwienie śliny odkrztuszanej wraz z wydzieliną

Witam. Jakieś 2 miesiące temu poważnie się przeziebiłem, odksztuszanie wydzieliny było obfite, wydzielina miała kolor zielono-żółty,utrzymywał się ten kaszel ze 3 tygodnie ale przeszedł.Dodam że wczesniej miałem bardzo mocną zgagę tak ze 2-3 dni ale myślałem że to od alkoholu. Teraz czasami zdarzy mi się odkrztusić gęstą zielonożółtą wydzieline takie jakby kulki z tej wydzieliny. Dziś zauważyłem delikatne różowe zabarwienie śliny odkrztuszanej wraz z wydzieliną.Jestem byłym palaczem mam 24 lata

Aleksander Ropielewski

Objawy sugerują zapalenie oskrzeli. Sugeruję kontakt z lekarzem i włączenie antybiotykoterapii.