Delikatny ból w okolicach krocza, szyjki macicy i podbrzuszu w 5. tygodniu ciąży
Witam. Jestem w piątym tygodniu ciąży o której dowiedziałam się 7 dni temu i od 7dni dokucza mi delikatny ból w okolicach krocza, szyjki macicy i podbrzuszu. Boli cały czas od 7dni bez przerwy. Jest to delikatny czasem klujacy ból bez plamien. Byłam wczoraj w szpitalu i umowili mnie na usg. Czy takie zjawisko zdarza się we wczesnej ciąży i często jest uważane za normalne czy raczej zwiastuje poronienie? Proszę o szczerość gdyż już raz straciłam ciążę i wolałabym być gotowa na wszystko.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Tak naprawdę ciężko odpowiedzieć. Ogólnie uważa się że tego rodzaju bólu występują w czasie ciąży.
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Opisane objawy zdecydowanie nie powinny towarzyszyć prawidłowo rozwijającej się ciąży. Nie oznacza to jednak, że takie objawy zawsze są wynikiem zbliżającego się poronienia. W każdym przypadku kobieta powinna zostać dokładnie zbadana, co umożliwi określenie ryzyka poronienia. Przede wszystkim proszę na siebie uważać, dużo odpoczywać i postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.
Piotr Pilarski
Witam serdecznie,
takie objawy są na pewno niepokojące. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić dobrostan płodu dlatego zaproponowano Pani USG. Zwykle wczesna ciąża nie wiąże się z bólem jednak ból jest odczuciem subiektywnym dlatego możliwe, że zmiany fizjologiczne narządów rodnych związane z ciążą odczuwa Pani jako ból. Proszę zachować spokój i nie przemęczać się.
Pozdrawiam.