Delikatny katar i bolesność nosa

Mam często delikatny katar, niezbyt uciążliwy (prawdopodobnie skutek nadużywania Xylomethazolinu w dzieciństwie), do czego się przyzwyczaiłem, przy czym ostatnio pojawiła się nowość: bolesność nosa przy dotyku jego nasady (lekko poniżej oczodołów); wydaje się być lekko opuchnięty w górnej części (a nie jest to uraz fizyczny). Czy to coś z zatokami? Wojtek, Wrocław

Magdalena StusiĹska

Być może jest to faktycznie problem z zatokami, proszę skonsultować się z lekarzem laryngologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.