Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depilacja laserowa a pieprzyki

Witam, zakupiłam depilator laserowy i zastanawia mnie czy pieprzyki, które mam na ciele ( jest ich sporo ale są małe i część z ich to ... piegi) muszę odpowiednio zabezpieczyć ? Czy mogę wykonać zabieg depilacji? Czy to prawda, że pomalowanie ich białą kredką np. do oczu zabezpiecza je ? Taka metoda stosowana jest w gabinetach kosmetycznych, ale czy faktycznie zabezpiecza ??
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czym są piegi?

Są przyczyną kompleksów, chociaż wiele kobiet traktuje je jako swój największy atut. Piegi - bo o nich mowa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem. A czym tak naprawdę są piegi? Obejrzyj film i dowiedz się tego.

Dzień dobry,

Wszelkie znamiona należy omijać a zakrycie ich białą kredką ułatwi Pani wykonanie zabiegu.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Dzień dobry,

Podczas zabiegu powinna Pani omijać pieprzyki i znamiona. Aby było to prostsze można pomalować białą kredką- urządzenia tego typu działają na melaninę (która pochłania wiązkę laserową lub światło) a wiec ciemny barwnik zawarty we włosie, z tego względu gdy znamiona będą pokryte białą kredką energia nie będzie skupiona w tym miejscu.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy