Depresja a stosowanie Setaloftu

Witam od 3 miesięcy mam depresję (krotkotrwale) na początku były straszne objawy dostałem leki lerivon a po 3 tygodniach plus setaloft przez miesiąc teraz biorę tylko setaloft 50 x dziennie już jest znacznie lepiej ale nie cieszę się np z tego że wyrzeźbiłem sobie ładna sylwetkę jestem trochę osłabiony tak jak bym siły nie miał może dlatego że przez3 miesiące nic nie robiłem mam ciągle przeróżne myśli o wszystkim tylko bardziej takie ze się nie uda Powiedzcie mi czy to przejdzie mi kiedyś ?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proponuję udać się do lekarza psychiatry, po badaniu będzie można zdecydować np. o ewentualnej modyfikacji dotychczasowego leczenia.

0

Tego niestety nikt nie wie... w sumie w wysokiej mierze to zależy od Ciebie :) Postaraj się podjąć dodatkowo psychoterapii - w większości przypadków leki działają tylko objawowo... Pomyśl o tym jak wyeliminować źródło problemu.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
-------------------------
ZAPRASZAM NA
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG SPOŁECZNY
http://psychopedagog.eu/blog/
POLUB NAS NA FACEBOOK'u
http://facebook.com/psychopedagogeu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Depresja u stosowanie Setaloft

Witam, pomimo brania leków trzeci raz zachorowałam na depresję. Czy zwiększenie dawki z 50 na 100mg setaloftu (zalecenie lekarza) może przynieść jakikolwiek rezultat ? Czy skoro pomimo leków choroba się powtórzyła, oznacza że się na nie uodporniłam?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam,
Przyczyną depresji są zarówno czynniki biologiczne jak też psychologiczne oraz środowiskowe. Oznacza to, że pomocy potrzebuje również Pani dusza. Cierpienia duszy trudno wyleczyć samymi środkami farmakologicznymi.
W terapii nerwicy lękowej i depresji stosuje się dwa podstawowe środki:
leki oraz psychoterapię. Zachęcam do podjęcia psychoterapii.
Pozdrawiam serdecznie

0

Witam,
Zaburzenia depresyjne mają bardzo często charakter nawracający, nie oznacza to uodpornienia na leki. dawka sertraliny 50 mg/d była dawką minimalną, więc konieczność jej zwiększenia była oczywista. Należy mieć świadomość, że efekty działania leków p/depresyjnych ujawniają się po dłuższym czasie i dlatego nie ma potrzeby przedwcześnie się niepokoić brakiem poprawy.
Terapia psychologiczna w leczeniu depresji zależy od jej rodzaju. W depresji endogennej, lub na podłożu organicznego uszkodzenia mózgu żadna psychoterapia nie wyleczy depresji, nie chodzi w tu o żadne "cierpienie duszy", to choroba wynikająca z zaburzeń neuroprzekaźnictwa lub uszkodzenia pewnych struktur mózgu.
Natomiast w zaburzeniach nastroju np. związanych z sytuacjami kryzysowymi, cechami osobowości, przeżywania emocji jak najbardziej pomoc psychologa pomoże.
Reasumując, właściwą diagnozę i adekwatne do niej leczenie winien na początku wykonać specjalista psychiatra.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Setaloft a leczenie depresji

Przez ok.2 lata brałam leki antydepresyjne(setaloft)a rok temu po konsultacji z psychiatrą odstawiłam je.jestem cały czas w terapii,ale tracę nadzieję na wyjście z tych stanów,w moim wypadku"tylko"epizodów a nie depresji.już ponad miesiąc czuję zupełny spadek motywacji i sensu życia.nie wykonuję obowiązków, śpię bardzo długo,mam zawroty głowy i myśli rezygnacyjne.Powrót do leków to jak przyznanie się do własnej porażki i nie wiem czy iść do lekarza,który gratulował mi wcześniej poprawy.co robić?
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Niestety, depresja jest chorobą, która miewa nawroty i lekarz doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Jego rolą jest dowiadywanie się o Pani obecnym stanie i wspólne rozważenie, jaka jest na chwilę obecną najlepsza dla Pani droga leczenia - powrót do leków, zmiana leków itp.

Pozdrawiam!

0

Leki odstawia się powoli,stopniowo i obserwuje się samopoczucie pacjenta,ale po ostawieniu może być nawrót zaburzeń,wtedy ponownie wraca się do leczenia,co nie umniejsza wartości człowieka i nie jest "wstydem " ani "porażką"rozmawiać o tym z lekarzem czy terapeutą

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty