Depresja i trudne warunki w domu rodzinnym

Patologia w rodzinie adepresja. Witam!Od lat walcze z depresja, ostatnio czuje,ze znow z dnia na dzien powraca(objawy jak za kazdym razem-niepokoj,bole fizyczne,napiecie). Mieszkam od dwoch miesiecy z matka, byla 20 lat alkoholiczka(nie pije8 m-cy),ale zachowuje sie dziwnie,cale dnie sypia,nic nie robi,nigdzie nie wychodzi i z siostra(dwojka malych dzieci),ktora ma bardzo trudny charakter,obie nie pracuja tylko obwiniaja sie o wszystkie niepowodzenia nawzajem.Czy to ma wplyw na moj stan?

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam,

na pewno Pani trudna sytuacja rodzinna, zachowanie mamy i siostry może mieć wpływ na Pani stan psychiczny. Może chciałaby Pani spróbować skorzystać z psychoterapii? Może się Pani udać do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnego gabinetu.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Witam, oczywiście że ciężka sytuacja w domu może wpływać na Pani stan, dlatego polecałabym jak najszybciej udać się na konsultację do psychologa u którego znajdzie Pani wsparcie, zrozumienie i który wskaże różne możliwości rozwiązań obecnej sytuacji, a przede wszystkim pomoże zrozumieć skąd mogą wynikać Pani problemy. Pozdrawiam, Monika