Derealizacja podczas nasilenia stresu

Witam serdecznie Od 2 miesiecy pod wplywem duzego stresu nasilila mi sie derealizacja. W dodatku mam nieostre widzenia jak patrze w dal. Czy te klopoty ze wzrokiem spowodowane sa derealizacja ? Czy na derealizacje moze pomoc sama terapia ? Czy konieczne beda leki ?

Pozdrawiam!

Dzień dobry, myślę że w pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u okulisty oraz przeprowadzenia diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty w celu sprawdzenia czy pani objawy to rzeczywiście derealizacja, a jeśli tak to czym jest spowodowana. Następnie psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Witam,

w leczeniu tego typu problemów może pomóc sama terapia, zdecydowanie warto sprawdzić to rozwiązanie, zanim zdecyduje się Pani na leki.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel