Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Derealizacja podczas nasilenia stresu

Witam serdecznie Od 2 miesiecy pod wplywem duzego stresu nasilila mi sie derealizacja. W dodatku mam nieostre widzenia jak patrze w dal. Czy te klopoty ze wzrokiem spowodowane sa derealizacja ? Czy na derealizacje moze pomoc sama terapia ? Czy konieczne beda leki ?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Jak radzić sobie ze stresem?

Najlepsze efekty daje łączenie psychoterapii i farmakoterapii. Psychoterapia wymaga więcej czasu, a farmakoterapia działa szybciej i stwarza neuronalne podłoże dla powodzenia psychoterapii.
Pozdrawiam!

0

Najskuteczniejszą metoda postępowania jest połączenie psychoterapii i farmakoterapii. Ale może warto też odwiedzić okulistę, bo nie wszystkie objawy mogą mieć podłoże psychiczne, więc warto by to sprawdzić. Pozdrawiam.

0

Dzień dobry, myślę że w pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u okulisty oraz przeprowadzenia diagnozy psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty w celu sprawdzenia czy pani objawy to rzeczywiście derealizacja, a jeśli tak to czym jest spowodowana. Następnie psycholog zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego.
0

Witam,

w leczeniu tego typu problemów może pomóc sama terapia, zdecydowanie warto sprawdzić to rozwiązanie, zanim zdecyduje się Pani na leki.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy