Diagnostyka małych guzków pod powieką

Mam dziwne małe guzki pod powieką. Zastanawiam się co to może być? Jeden wielkości spłaszczonego gruszka mam od dawna pod górna powieką (jest twardy, ale nie boli). Gdy się przyjrzeć widać go gołym okiem. Następne pojawiły mi się niedawno, myślałam, że to jęczmień, wiec nie przyjmowałam się. A teraz mam dwa pod dolną powieką! Jeden z nich boli, a gdy go naciskam, a drugi nie. Co to może być? :(

najprawdopodobniej to w górnej powiece to stary jęczmień wewnętrzny który zmienił się w gradówkę z procesem wytwórczym w spojówce tarczki. zmiany w dolnej powiece -rozumiem że w tym samym oku są spowodowane przeniesieniem treści zapalnej ze starej zmiany. Trzeba to leczyć ,ewentualnie zoperować.