Diagnoza zapalenia osierdzia

Witam,3 tyg temu mialem zdiagnozowane zapalenie osierdzia(powiklania po grypie)5 dni bylem w szpitalu,,2 dni temu bylem na wizycie kontrolnej mialem robione ekg,echo,rentgen serca,badanie krwi,wszystko ok,jakies niewielkie zmiany w ekg ale lekarz powiedzial ze to normalne.martwi mnie jednak niskie cisnienie robie sobie pomiary sam w domu.np 113\55 112/64 lub 94\65 puls zwkle powyzej 80 to pomiary z dzisiaj.niestety zapomnialem o tym powiedziec lekarzowi :/ czy mam powody do obaw?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciśnienie jest prawidłowe. Proszę pić więcej płynów i wtedy powtórzyć pomiary, jeśli coś będzie Pana niepokoiło skonsultować się z kardiologiem.