Diastema i nieprawidłowo zrośnięte wędzidełko

Witam, od bardzo dawna mam tzw. diastme między górnymi jedynkami (4,5mm). To co najbardziej mnie zaciekawiło, to przyrost wędzidełka górnej części, troszke poczytałem na internecie i jestem pewny w 99%, że u mnie nie prawidłowo wzrosło się wędzidełko, umieszczam swoje zdjęcie abyście mogli ocenić mój problem. Dodam, że mam 19lat. Pozdrawiam, oto zdjęcie licze na szybką odpowiedź, bo już tego nie dalej nie zniose... http://postimg.org/image/vvt3loavb/

Owszem, grube , krótkie wędzidełko wargii górnnej może współuczestniczyć w powstaniu diastemii ale nie tak dużej jak u Ciebie. Prawdopodobnie masz wrodzony rozszczep lub inną wadę rozwojową wyrostka zębodołowego szczęki. Zrób TK. Być może wymagasz korekcji operacyjnej w klinice chirurgii szczękowo-twarzowej.

Tak, rzeczywiście wędzidełko wargi górnej utrudniło prawidłowe ustawienie siekaczy. W takim przypadku radziłabym konsultację u ortodonty, aby zaplanować założenie aparatu ortodontycznego i podcięcie wedzidła.
pozdrawiam serdecznie