Rozszerzanie się przerwy między górnymi zębami u dziecka

Witam. Moje dzieco (2,5) ma dużą przerwę między górnym zębami, a w tej przerwie jest kuleczka. Mam wrażenie, że zęby się rozszerzają. Co należy z tym zrobić?

Sądzę,że chodzi tu o diastemę fizjologiczną.Najlepiej skonsultować to z ortodontą lub chirurgiem stomatologicznym.Jeżeli jest to przerost wędzidełka wargi górnej to obecnie panuje pogląd, aby odsuwać czas przeprowadzenia zabiegu plastyki,podcięcia na okres po zakończeniu leczenia ortodontycznego, z wyłączeniem przypadków, w których wędzidełko utrudnia zamknięcie diastemy. Zawsze należy mieć na względzie również fakt, że występowanie diastemy pomiędzy siekaczami przyśrodkowymi szczęk jest zjawiskiem fizjologicznym, aż do czasu wyrznięcia się stałych kłów.

Witam serdecznie,
W uzębieniu mlecznym mogą jak najbardziej występować przerwy między zębami, nie jest to nic złego. Jeśli jednak obserwujemy coś niepokojącego, to należy skonsultować się ze swoim stomatologiem. Opisywana kuleczka jest najprawdopodobniej wędzidełkiem wrastającym między zęby - lekarz na podstawie badania klinicznego zadecyduje czy jest konieczność podcięcia wędzidełka.