Dieta a poziom cukru we krwi

Witam, mam 26 lat, 173 cm i ważę 80 kg(przytyłam 3 lata temu przez problemy z tarczycą i przysadką). Tryb życia średnio aktywny. Od pół roku zaczęłam mierzyć cukier. Wynik na czczo wynosił zazwyczaj ok 125 mg/dL. Poprawiłam dietę, więcej się ruszam, schudłam z 88 kg i teraz jest 100-110. Dzisiaj zrobiłam sobie krzywą i na czczo było 104, po 1 h 264, po 2 h 191. I mam pytanie, czy to jest moment, żeby już iść do lekarza, czy poczekać, skoro dość dobrze idzie mi samodzielne poprawianie wyników?

Aleksander Ropielewski

Warto skonsultować się z diabetologiem. Wyniki mieszcza się w normie jednak sa na grganicy.