Dieta Dukana a niedoczynność tarczycy u 22-latki

Witam. Mam 21 lat. Mniej więcej 3 lata temu stosowałam dietę Dukana i wykonywałam w tamtym czasie badania tarczycy. Wyniki były w normie. 3 miesiące temu wyniki badania wykazały TSH w wysokości 17. Czy dieta mogła w jakiś sposób spowodować niedoczynność tarczycy? Moje drugie pytanie dotyczy choroby Hashimoto - jak ją zdiagnozować? Czy trzeba wykonać dodatkowe badania (typu F3, F4, anty-TPO, anty-TG) czy lekarz jest w stanie sam ją wykryć? Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.

Proszę pamiętać, iż przy Hashimoto odpowiednia dieta jest NIEZWYKLE istotna! Należy wyeliminować laktozę, gluten oraz warzywa psiankowate, a efekt będzie zdumiewający - poprawa wyników badań krwi, oraz powrót energii.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl
www.odzywiajsiezdrowo.pl