Dieta po zabiegu operacyjnym trzustki

dwa lata temu miałem operacje na trzustkę (ostre zapalenie trzustki. Teraz jaką dietę można stosować, czy dalej taką jak do tej pory. Czy można wdrażać pomału normalne jedzenie oprócz ostrego, smażonego, grilowanego i pieczonego.

Proszę omówić ten temat z lekarzem prowadzącym dotychczas!!! Szczegóły diety są bowiem zależne od stanu wyjściowego , przebiegu i efektu końcowego leczenia - którego ja nie znam!!! zż