Dieta przy przewlekłej białaczce szpiku

u mojej mamy wykryto przewlekłą białaczkę szpiku kostnego i od kilku miesięcy przyjmuje lek glivec,wyniki się poprawiły ale gdzie mogę znaleźć informacje co powinna jeść a czego powinna unikać,co może jej zaszkodzić i czy mieszkanie ze zwierzakami ma jakiś wpływ na jej zdrowie,czy może podróżować samolotem itp

Zasadą prowadzonego leczenia jest by w jak najmniejszym stopniu upośledzało sprawnośc, nie ma żadnych szczególnych ani ograniczeń, ani wskazań, które miałyby wpływ na wyniki leczenia. Oczywiści należy rozsądnie dawkować wysiłki fizyczne, odżywiać się lżej strawnie, nieco wiecej niz dotychczas przeznaczać czasu na odpoczynek