Białaczka a przeszczep szpiku

W jakich przypadkach bialaczki potrzebny jest przeszczep szpiku? W jaki sposób działa chemia i dlaczego chory jest osłabiony? Czy białaczka jest wyleczalna,ile może trwać droga do remisji,czy da się potem żyć jak kiedyś? Czy chemia działa szybko,czy po kilku miesiącach itp.jaki ma wpływ na zdrowe komórki i czy zawsze wypadają włosy? Nie jestem osobą chorą,nie mam kontaktu z lekarzem,pytam bo czytałam o tej chorobie i miała ją nastoletnia siostra znajomych.prosze o ogólne wyjaśnienie

Lek. Tomasz Budlewski

ogólnie jest tak że wszystk,o zależy od tego jaka białaczka, w jakim wieku wykryta? jaka chemię można podać, reakcja organizmu na chemioterapię jest bardzo indywidualna. osłabienie wynika z tego iż oprócz komórek nowotworowych zabijane są także komóki zdrowe.