Dlacz mam duszności podczas leżenia?

Witam. Odczuwam duszność jak leżę. Przy nowym wdechu odczuwam jakby problem w zięciu oddechu. Uczucie ciężaru w górnej części klatki . Nic nie świszcze ani innych dźwięków nie wydaje. Jestem otyła , szybko się meczę. Mam nerwicę lękowa. Miewam lekkie uczucie jakbym pływała Jach chodzę, ale nie zawsze . Bujam się. . Mam wysoki cholesterol 260na normę 190. Całkowity. Miałam robiona spirometrię jakieś 1,5 roku temu. Ale wyszła dobrze- robiona była pod kontem duszności związanej z zapaleniem oskrzeli. Czy to może być niedotlenienie serca. Czasem pulsoksymetr pokazuje mi 94 . Przez chwilę. I nie wiem czy to stres czy serce. W 2015 roku miałam robione echo serca i było dobrze. Więc czy to możliwe że coś poważnego ? Bo już trochę czasu minęło. Czasem bardzo szybko mi bije serce. Czasem w nocy czuję jakby się serce mi drżało a nie biło . Wtedy nodze się. Po chwili się uspokaja . Albo czuję jakby miało zaraz stanąć . Bo ogólnie to serce bije mi 89 puls.

Witam,

Jest Pani bardzo młoda i aby Pani życie było długie i dające zadowolenie należy o siebie zadbać. Napisała Pani o badaniach z 2015 i 2018 roku. Należy badania te powtórzyć i mam nadzieję, że pozostanie Pani pod opieką poradni kardiologicznej. Proponowałabym też wdrożyć terapię dietą oczywiście po konsultacji z dietetykiem.

Czy po diagnozie nerwicy lękowej pozostaje Pani pod opieką psychiatry i psychologa? To konieczne. Te sprawy sercowe to może być wynik lęków. Jednak niewyrównane lęki powodujące zaburzenia czynnościowe, po pewnym czasie doprowadzają do zmian fizycznych.

Życzę zdrowia i spokoju oraz wdrożenia systematycznego leczenia zarówno u lekarza kardiologa, psychiatry, jak i w ramach pomocy psychologicznej.

Mirosława Kamola-Olszewska