Dlaczego 4-miesięczne dziecko ma nieregularne wypróżnienia?

Niemowlę, 4 m-ce, kp, wypróżnia się bardzo nieregularnie, czy to normalne? Czasem raz na kilka dni a czasem 5 razy dziennie. Kupki są różnej konsystencji, raz gęstsze, innym razem bardziej wodniste. Poza tym nastrój, aktywność, apetyt w normie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Trzeba wziąć pod uwagę czy rozwój dziecka następuje prawidłowo (przybieranie na masie, osiąganie kamieni milowych itd.). Jeśli nic z dzieckiem się nie dzieje, to najprawdopodobniej nie ma powodów do niepokoju. Jednak warto na najbliższej wizycie u pediatry wspomnieć o tym problemie.