Trudności z wypróżnieniem u 5-miesięcznego dziecka

Do jakiego specjalisty należy się udać gdy pięciomiesięczne dziecko przy karmieniu piersią i rozszerzeniu diety nie robi kupki codziennie?na samym kp tez kupek nie było nieraz 5 dni. po zupkach z marchwi i ziemniaka zaparcia to przeszłam na deserki z moreli, śliwki, kleik kukurydziany z oliwą. podaję też wodę i nie ma tych kupek aż dopiero po czopku i to nie zawsze. kiedyś bywało tak,że po 3 dniach dałam czopek a kupki nie było. co mam robić? dziecko nie pręży się, je i przybiera na wadze.

Najlepiej udać się do dobrego pediatry lub do dietetyka specjalizującego się w żywieniu niemowląt. Sugerowałabym jednak zacząć od podawania dziecku probiotyku (farmaceuta doradzi odpowiedni dla niemowląt) - gdyż być może zaburzenia w mikroflorze jelitowej wywołują problemy z wypróżnianiem. Szczególnie teraz w okresie upałów należy zwiększyć podaż płynów, gdyż ciągle może ich być zbyt mało. Na pewno jednak powinna Pani omówić problem osobiście ze specjalistą.