Dlaczego 7- letni syn często miewa krwawienia z nosa?

Witam, mój 7- letni syn często miewa krwawienia z nosa, nie są one obifte aczkolwiek pojawiają sie samoistnie. Zdarza się to nawet 3-4 razy dziennie , później ustępuje na pewnien czas . Pediatra zalecil podawanie witaminy c, na zamkniecie naczek. Syn dostawał rutinoscorbin , ale nie przyniosło to większych skutków. Czy są powody do obaw?

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam wykonanie badań laboratoryjnych: morfologii krwi obwodowe (tutaj będzie interesował nas przede wszystkim poziom płytek krwi) oraz czasów krzepnięcia: INR (czas protrombinowy - PT) oraz APTT (czas kaolinowo-kefalinowy). Należy również wykluczyć przyczynę urazową (nadmierne "dłubanie" w nosie) oraz skonsultować się z laryngologiem. Pozdrawiam.