Dlaczego bardzo często robią mi się siniaki?

Witam. Mam 21 lat i od ok pół roku bardzo często robią mi się siniaki. Same z siebie, ale też nawet po lekkim uderzeniu. Jest ich bardzo dużo, całe nogi mam w siniakach. Niektóre z nich są duże, inne mniejsze. Dodam, że od 10 lat choruję na zaburzenia odżywiania (pierwsze 5 lat na anoreksję, później na bulimię) i nie wiem, czy mogą być one spowodowane moją chorobą czy nie. Przez 3 lata moja waga byla bardzo niska, obecnie waże 44 kg/163cm. Zrobilam badania krwi i wszystkie są w normie poza neutrofilami (37,40%), limfocytami (44%) i monocytami (4,90%). W badaniach moczu ciężar właściwy 1,006 g/ml, pH 8,5. Inne parametry w normie. Żelazo i B12 w normie. Byłam u lekarza, ale zostałam zignorowana. Czy powinnam mieć powody do obaw?

Lek. Wojciech Zygmunt

Pani przypadłość ma najprawdopodobniej związek z zaburzeniami odżywiania. Niedożywienie ilościowe jak i jakościowe (witaminy, mikroelementy) mogą doprowadzić do ścienczenia ściany drobnych naczyń i łatwego ich pękania i podskórnych wylewów krwawych. Istnieje jednak zawsze możliwość, że krwawienia wywołane są także upośledzoną hemostazą - w tym celu polecam dodatkowo wykonać badania układu krzepnięcia - APTT i INR. Jednak jeżeli wyjdą one w normie, to najprawdopodobniej przyczyna tkwi w zaburzeniach odżywiania. Pozdrawiam i życzę zdrowia.