Siniak podskórny po wszczepieniu kardiostymulatra

Mam wszczepiony stymulator 17.05.2012. Miałem wylew podskórny od ramienia do łokcia, a teraz pokazał mi się pod klatką piersiową siniak poziomy około 5 cm. Czy to jest normalne?   Pozdrawiam, Edward

Witam! Trudno ocenić skalę problemu na podstawie samego opisu. Konieczna jest bezpośrednia ocena stwierdzonych podbiegnięć krwawych. Niewielkie krwiaki i siniaki dość często stanowią powikłanie zabiegu i ulegają wchłonięciu w ciągu kilkunastu dni. Jednakże zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego w celu obejrzenia loży kardiostymulatora. Konieczne jest wykluczenie zaburzeń układu krzepnięcia i innych powikłań zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie!