Dlaczego bolą mnie nerki i odczuwam lekki ból prawego jajnika?

Wczoraj w pochwie zauważyłam śluz pasujący do albo owulacji albo tych dni przed owulacją dziś ten śluz był nieco rzadszy, ale też zaczął ustępować. Dodatkowo wczoraj przez około 1h bolał mnie lekko prawy jajnik jak zawsze przy owulacji.

Wcześniej nie liczyłam dokładnie w którym dniu mam owulacje po prostu czułam je. Mam nieregularne cykle. Jakieś 4 miesiące temu zdarzyło się nawet, że miałam cykl tylko 10 dni. Ostatni cykl od 1.09 do 29.09 miałam 28 dni pierwszy raz od długiego czasu a po obserwacjach w tym miesiącu wyszło że owulacje miałam w 18 dniu (czy to możliwe?).

Od około 2 tyg odczuwałam lekki ucisk w nerkach a nawet lekkie ukłucia, głownie w prawej nerce i teraz to się nasiliło. Dziś wydawało mi się że znowu boli mnie jajnik ale myślę że to mogło być od bólu nerek i że ból tak promieniuje. Do tego wczoraj miałam przez około 3h sytuacje że musiałam chodzić do łazienki co chwilę, ledwo z niej wyszłam już czułam że znowu czuję potrzebę, ale mocz oddawałam w normalnych ilościach, dziś też nieco częściej chodzę niż zwykle lecz nie zauważam nic niepokojącego, mocz jest normalny. Dzisiaj rano mocz był mocno żółty. Nie wiem co mi jest. Czy coś nie tak z jajnikami czy może jednak to nerki?

Witam serdecznie.

Dolegliwości bólowe podbrzusza podczas owulacji nie są niczym niepokojącym. Jeżeli cykle są nieregularne trudno określić, w którym dniu wystąpi owulacja. Może to być równie dobrze 18 dzień cyklu.

Objawy, które Pani opisała mogą świadczyć o schorzeniu dotyczącym układu moczowego. Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zabranie dokładnego wywiadu lekarskiego, przeprowadzenie badania oraz ewentualnie zlecenia badań dodatkowych. Dzięki temu będzie można postawić diagnozę.

Pozdrawiam