Dlaczego bolą mnie piersi i mam twarde sutki?

Witam,

Od jakiegoś czasu mam cały czas sterczące i twarde sutki, przy tym bolą mnie piersi, a sutki mam twarde cały czas, od 2 tygodni - czy to coś oznacza? Mam 18 lat.

18 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane przez Ciebie objawy są nieswoiste. Należy się zastanowić czy nie są związane z podrażnieniami ze strony stanika, nieodpowiednią pielęgnacją czy praktykami seksualnymi. Wskazane objawy mogą również mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi.

Jeśli objawy nie ustąpią albo pojawią się jakiekolwiek dodatkowe to proponuję skonsultować problem z ginekologiem bądź endokrynologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl