Dlaczego coś przeskakuje mi w gardle?

Witam, Od kilku jakiegoś czasu kilka razy zdarzyła mi się sytuacja wieczorem lub w nocy ze obudziałam sie z uczuciem jakby wychodzila/ mialabym jakas glizde lub cos w gardle co sie rusza az automatycznie przelykam sline kaszle gdy przełykam kilka razy przechodzi oprócz tego gdy szybko skręcę głowę w bok to przeskakuje mi pod szczeka jakaś gulka nie zawsze ale często nie wiem czy to jest powiązane . Proszę o odpowiedz do tych objawów co to jest i co z tym zrobić.

Lek. Tomasz Budlewski

Takie objawy mogą być np w glistnicy Wskazna wizyta u lekarza rodzinnego i diagnostyka w zależności od innych objwow