Dlaczego czasami "kopię" kogoś prądem podczas dotyku?

Czasem gdy kogoś dotknę to ,,kopię prądem", czym to jest spowodowane i co zrobić zeby tak sie nie dzialo

Dzień dobry, to co Pani opisuje to potocznie "elektryzowanie się"- między Pani skórą a przedmiotami dochodzi do wyładowania spowodowanego różnicą potencjałów elektrycznych. W celu zredukowania nieprzyjemnych objawów proszę wybierać tkaniny z naturalnych włókien, bez domieszek syntetycznych, dodawać do prania płyn antystatyczny, zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu (nawilżacz powietrza), przed dotknięciem przedmiotu można przetrzeć go bawełnianą szmatką.