Dlaczego czuję ból w mostku?
Od ponad roku czułam ból w mostku bardziej po lewej stronie, jak nadusilam na żebro to ból czułam mocniej , na początku myślałam że to uraz żebra. Od paru miesięcy doszedł dyskomfort, uczucie balona z lewej strony. Lekarz przepisał mi broplazor i faktycznie ból ustąpił ale uczucie to jakby się zwiększa do tego stopnia że nie mogę leżeć np na lewym boku czy siedzieć. Uczucie to jest słabiej i mocniej odczuwane i nie wiem od czego zależy ponieważ nieraz czuje od rana nieraz popołudniu czy wieczorem . W każdym razie czuje to cały czas. Miałam robione USG brzucha, które nic nie wykazało. Pamiętam, że jak byłam w ciąży 6 lat temu również miałam uczucie nacisku jakby na żołądek, że nieraz brakło mi powietrza i dosłownie "zatykało" mnie. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam też stwierdzone WZW typu C. Edyta 39 lat.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Nie można na podstawie samego opisu Pani dolegliwości stwierdzić co Pani dolega. Lekarz musi Panią zbadać w gabinecie, zebrać dokładny wywiad oraz zlecić ewentualnie badania dodatkowe. Na podstawie tych wszystkich informacji lekarz może dopiero postawić rozpoznanie i prawidłowo leczyć.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.