Dlaczego dostałam okres 13 dni później?

Witam,
Mam 20 lat i jak dotąd miałam regularny okres co 28 dni. Regularnie okres powinnam dostać 23 października, parę dni później źle się czułam, bolał mnie trochę brzuch i było mi niedobrze, ale mi przeszło następnego dnia, zrobiłam test ciążowy z wynikiem negatywnym.
W 12 dniu, od dnia w którym miałam mieć regularny okres, zaczął boleć mnie bardzo brzuch w podbrzuszu, a w 13 dniu wieczorem dostałam okres, ale dalej bardzo boli mnie brzuch.

Witam serdecznie,
Istnieje wiele przyczyn opóźnienia miesiączki. Jednak w połączeniu z opisywanymi bólami brzucha ograniczyłabym diagnostykę do zakażenia układu rozrodczego i zaburzeń hormonalnych.
Sugerowałabym wizytę u lekarza ginekologa, który zbierze z Tobą dokładny wywiad, zbada Cię i ewentualnie zleci dodatkowe badania laboratoryjne. Dopiero wtedy można będzie dokładnie powiedzieć Ci, co jest przyczyną Twoich zaburzeń.
Pozdrawiam