Dlaczego dziecko ma problemy ze snem po wizycie znajomych?

Pytanie do psychologa. Mam problem z 17m dzieckiem. Strasznie przezywa w nocy odwiedziny u rodziny znajomych . Przy nich nie widac by sie bal ale w nocy zawsze przezywa nie spi placze co 10minut i tak ma od urodzenia . Cala noc. I po takiej nocy nie odsypia rano wstaje 6-6,30nie wyspany i placze calu dziem az do drzemki. I podczas dzremki wtedy tez slabo spi ok 2godz. Co mam zrobic zamknac sie z nim w domu i nigdzie nie wychodzic ?? Tak jest zawsze po odwiedzinach mimo iz widzi te osoby czesto

Witam,to nie musi być reakcja na znajomych,ale na przykład na odciąganie Pani uwagi od jego osoby,ale to tylko przykładowa podstawa,więc prosze nap[isać,czy Pani jest jego jedynym opiekunem,jak sobie Pani układa czas,co jeszcze wiąże się z jego niepokojem od urodzenia,bo być może trzeba zacząć od budowania bliskości między Wami. itp.
Pozdrawiam wstępnie.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu wnioskuję, że jest coś, co wpływa niepokojąco na Pani Synka.

Być może jest to zbyt hałaśliwe, czy zbyt energiczne (dla Pani Dziecka) zachowanie Pani znajomych, zbyt dużo bodźców - proszę zwrócić na to uwagę.

Życzę Pani i Synkowi wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej