Dlaczego dziecko poci się w trakcie snu?

Witam, Mój 4-letni syn bardzo się poci w trakcie snu. Główkę ma całą mokrą, często również plecy. Niejednokrotnie muszę mu zmieniać koszulkę. Po ok. 2h problem zanika i dziecko do rana spi już raczej bez problemu. Poziom wit. D jest w normie. Dodam, że problem pojawia się co jakiś czas, po czym sam ustępuje, bez żadnej ingerencji. Chciałabym jednak wiedzieć, co może być przyczyną? Jak mu pomóc? Pozdrawiam.

często przyczyną potliwości w nocy u dzieci jest położony nieprzemakalny podkład na materacu, może też być to wynikiem stanu podgorączkowego albo po prostu mocniejszego snu u dziecka. Zakładam optymalną temp. w pokoju i okrycie w nocy