Co może być przyczyną pocenia się główki u syna?

Witam, od bardzo dawna mojemu synkowi (aktualnie 3,5roku) poci się głowka w pierwszej fazie snu. Nic poza tym sama główka, włosy są mokre. Jest alergikiem. Co może być przyczyna tego pocenia ? Pierwsza godzina - dwie snu jest mokry, pozniej juz sie nie poci.

Czasami prozaiczną przyczyną jest obecność podkładu nieprzemakalnego pod prześcieradłem w łóżeczku. Inne możliwe przyczyny - zbyt wysoka temp. w pokoju, niedobór witD, mocny sen