Co może oznaczać takie zachowanie podczas snu u 21-latka?

Witam,mam 21 lat moja partnerka 25. Otóż problem a może bardziej ciekawośc że kolejny raz dowiaduje się od partnerki że ją przytulałem i dotykałen również w miejscach intymnych przez sen,jedyny problem że ja tego naprawde nie pamiętam i robie to przez sen,wyjaśni mi ktoś na jakiej zasadzie to działa? Dodam że wcześniej sie z tym nie spotkałem lecz jak byłen mały to lunatykowałem:)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Szanowny Panie,

w literaturze poświęconej medycynie snu opisywane jest takie zjawisko jak seksomnia. Polega ono na podejmowaniu zachowań o charakterze seksualnym w trakcie snu głębokiego, których później (po obudzeniu) pacjent nie pamięta. Seksomnia zdecydowanie częściej występuje u osób, które lunatykują.

Jeśli opisywane zachowania bardzo niepokoją Pana lub partnerkę, to warto zgłosić się po pomoc do lekarza zajmującego się zaburzeniami snu.

Pozdrawiam

Lech Popiołek