Co to może być: lunatykowanie, rodzaj padaczki czy może jakieś zaburzenia osobowości?

Witam! Mam pytanie a zarazem ciekawostkę pewnie dla niejednego specjalisty. Co jest mojej kobiecie? Problem wydaje się prosty, majaczy, lunatykuje przez sen. Wydaje się że wiem o co chodzi. Ale to nie jest ani jedno ani drugie, a może i jedno i drugie. Otóż kiedy zaśnie, minie z pół godziny, może więcej, zaczyna ciezko oddychać, po jakimś czasie podniesie się w połowie (pozycja siedzaca, czasami leży), potrafi się na mnie patrzeć, mieć otwarte oczy, choć nie zawsze i rozmawia ze mną, ale bez logiki, bez sensu, więc podejrzewam że śpi, uspokajam ja i usypia, ale kilka razy zdarzyło się ze wstała, usiadła, patrzyła się na mnie, rozmawiała, po jakimś czasie położyła się, a po obudzeniu mówiła że nic nie pamięta. Co to może być, lunatykowanie, rodzaj padaczki (czytałem że są), czy może jakieś zaburzenia osobowości? Nie jestem lekarzem a zwykłym ciekawym internauta. Pozdrawiam

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Zaprezentowane przez Pana, niepokojące symptomy, występujące podczas snu, u Pana partnerki, są wskazaniem do osobistej
konsultacji, w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu albo w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz (ewentualnego) leczenia.

Gdyby miała Pana Partnerka życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i radości dla Pana i Partnerki!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605