Drgania nóg podczas snu

Witam,mam 21 lat.i jestem zwyczajnym jeżeli chodzi o styl życia człowiekiem. Ostatnimi czasy zaczęliśmy wraz z dziewczyna zauważać pewien problem podczas mojego snu. Mianowicie podczas snu miewam szybkie odruchy zupelnie jak bym się bronił albo kogoś odpychał noga. Występują jednak tez sytuacje kiedy pojękuje lub nawet krzyczę jeszcze podczas snu głosem niepodobnym do mojego(jak bym był totalnie przerażony obecna sytuacja). Zawsze po tym pamiętam ze coś mi się śniło ale nie pamiętam co.Co zrobić

Często zdarza się, że podczas snu ujawniają się treści, które w świadomym życiu są zbyt trudne do przyjęcia, np. jakieś lęki. Dlatego dobrym pomysłem dla osoby, która faktycznie jest zainteresowana pogłębieniem rozumienia siebie lub gdy objawy dają się bardzo we znaki, zgłoszenie się na psychoterapię.

Podobne zaburzenia snu, koszmary senne itp mogą być wynikiem przemęczenia, stresu, ważnej zmiany, trudnej sytuacji,czy napięcia emocjonalnego. Warto się temu przyjrzeć pod tym kątem. Poobserwować siebie, jeśli objawy nie miną skonsultować się z lekarzem, który doradzi specjalistę: neurologa lub psychiatrę.

niektorzy terapeuci zajmuja sie praca ze snami...moznaby sie przyjrzec, co sie za tym kryje...i co z tym zrobic..pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Cóż, te zjawiska, które Pan opisuje, czyli jakieś ruchy lub mówienie przez sen nie są same w sobie zjawiskami patologicznymi. Jeśli dodatkowo nie pamięta, Pan snów i nie wiadomo czy to był sen z natury "koszmarów" to nie ma specjalnych powodów do niepokoju. Gdyby chciał Pan sprawdzić sprawę, lub te zjawiska przeszkadzałyby Panu, można udać się do psychologa po poradę.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski