Koszmary na tle emocjonalnym podczas snu z partnerem

Witam, od pewnego czasu zauważyłam pewne zjawisko i jestem bardzo ciekawa skąd się ono bierze i czy ma jakieś głębsze podłoże. Zacznę od tego, że mamy z partnerem bardzo dobre relacje i tworzymy zgrany związek. Jednakze gdy zdarza mi się spać u jego boku raz na jakiś czas śnią mi się koszmary na tle emocjonalnym. W tych snach partner jest w stosunku do mnie bardzo oschły i obcy. Muszę dodać, że moje sny są bardzo realistyczne przez co nawet po przebudzeniu jest mi czasem ciężko się z nimi uporać

Dzień dobry,
To może mieć głębsze podłoże. Przyczyną, dla której ludzie mogą się obawiać oschłości, chłodu emocjonalnego, jest doznanie tego chłodu w dzieciństwie lub na jakimś etapie swojego życia.
Z drugiej strony, mogłaś obejrzeć jakiś film, teledysk, który Tobą wstrząsnął i "zasugerował" takie obawy.
Jeśli koszmary będą się powtarzać, utrudniać Twoje funkcjonowanie - zawsze możesz skorzystać z konsultacji z psychologiem w poradni.