Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego tak zachowuję się podczas snu?

Witam. Mam mały problem podczas snu. Mianowice często mówię i się ruszam. Kiedyś niestety przyłożyłem żonie podczas snu. nie mocno ale jednak. Kiedyś zdążyłem się obudzić jak już prawie żona dostała z łokcia. Mówię prawie codziennie, sny z reguły pamiętam (a mam je codziennie). Zdarzało mi się gwizdać (śniło mi się że psa wołam), mówić słowa Kocham i często używam podczas snu niecenzuralnych słów. Bardzo proszę o pomoc. Dodam że jestem raczej zdrowy i jadam przed snem bo na głodniaka nie da rady
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Dzień dobry. Być może dzieje się w pańskim życiu coś bardzo stresującego lub intensywnego, co powoduje duże pobudzenie i aktywność w ciągu dnia i nie do końca udaje się wyciszyć i zredukować to napięcie przed snem? Jeśli nie udaje się Panu wypocząć podczas snu, warto zrobić kontrolne badania zlecone przez lekarza internistę. Niezależnie od tego zachęcam do konsultacji psychologicznej. Pozdrawiam.

0

Witam, objawy jakie Pan opisuje to zaburzenia snu, parasomnie. Jeżeli jakość snu ma wpływ na Pana funkcjonowanie, sytuacja się powtarza, proszę skonsultować się z lekarzem, skorzystać z pomocy ośrodka leczenia zaburzeń snu (np. https://imed24.pl/poradnie-i-specjalisci). Przesyłam link do artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/budzenie-sie-w-nocy, http://psychiatria.mp.pl/bezsennosc/79966,parasomnie. Ważny jest uregulowany rytm dzienny, zadbanie o higienę snu, ćwiczenia relaksacyjne, oddechowe.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy